گزارش مستدل و مستند تقلب در انتخابات ریاست جمهوری ۸۸

گزارش تفصیلی کمیته صیانت از آرای مهندس میر حسین موسوی

اکنون در زمانه‌ای که پس از ۷ سال زبان استبداد به دروغ‌پردازی و فتنه‌خوانی واخواهی حقیقت دراز است و بدتر از آن بسیاری از مدعیان جنبش سبز از روی مصلحت‌اندیشی منفعت‌‌جویانه پرده فراموشی به روی چشمانشان کشیده‌اند، خواندن این گزارش شاید برای آنان که هنوز تردید دارند مفید باشد.

پاییز ۱۳۸۸، در پی کودتای آشکار حاکمیت در تقلب انتخاباتی و سرکوب اعتراضات مردمی که به‌دنبال رای دزدیده خود بودند، گزارش تفصیلی کمیته صیانت از آرای مهندس میرحسین موسوی منتشر شد. این گزارش بر همه تردیدها و تکذیب‌ها خط بطلان کشید و با ارائه اسناد و مدارک دقیق و علمی تقلب آشکار و سازماند‌هی‌شده را اثبات کرد.

اکنون در زمانه‌ای که پس از ۷ سال زبان استبداد به دروغ‌پردازی و فتنه‌خوانی واخواهی حقیقت دراز است و بدتر از آن بسیاری از مدعیان جنبش سبز از روی مصلحت‌اندیشی منفعت‌‌جویانه پرده فراموشی به روی چشمانشان کشیده‌اند، خواندن این گزارش شاید برای آنان که هنوز تردید دارند مفید باشد.

گزارش تفصیلی کمیته صیانت از آرای مهندس میرحسین موسوی:

Fraud-Report88

پیوست گزارش:

Fraud-Report88-Attachment

در مقدمه گزارش به قلم دیده‌بانان سبز می‌خوانیم:

تقلبات و تخلفات گسترده و از پیش سازمان­‌یافته که به‌لحاظ گستردگی و سازمان­‌یافتگی پیش از این دست­‌کم در این مرز و بوم بی­‌سابقه بود، اکثریتی را که با حضور آگاهانة خود خواهان تغییر بودند چنان مبهوت کرد که خشمگنانه و خودجوش، به خیابان­ها ریختند و با بانگ تکبیرهای شبانه­‌شان، صدای اعتراض خود را بلندتر از همیشه به‌گوش همگان رساندند. در مقابل، دستان آلودة کودتاگران با بهره‌­گیری از زر و زور و تزویر، به‌کار افتاد تا هر صدای مخالفی را به هر قیمتی ساکت کند: سراسیمه و پیش از انجام مراحل قانونی به نتایج اعلام شده صحه گذاشته شد، امکان تقلب گسترده از همان ابتدا و بطور مکرر نفی شد، با یورش­های سازمان­‌یافته به ستادهای انتخاباتی رقبای کاندیدای دولتی و بازداشت گستردة فعالان و دست­اندرکاران، امکان هرگونه تلاشی برای جمع­‌آوری اسناد و مدارک تقلبات و تخلفات از میان برداشته شد، و مخالفت با نتایج اعلام شده، مخالفت با تمامیت نظام و ارکان آن شمرده شد، بوق­های بنگاه­های خبری رسمی و نیمه­‌رسمی با بلندترین صدای ممکن نواخته شد و صدای مخالفان در گلوها خفه شد، تا همگان به درستی تحلیل­‌هایی که پیش از آن در محافل قدرت شکل گرفته بود تمکین کنند.

این قضاوت­های یک جانبه آنقدر بر منابر گفته شد و از تریبون­های رسمی تکرار شد که برای همگان این توهم پیش آمد که نکند آنچه به چشم دیده­‌اند خوابی بیش نبوده و نامزد حكومتي براستی حائز اکثریت آرای شهروندان شده؟ ما نیز کنجکاوانه به دنبال کشف حقیقت بودیم. دروغ پردازی­های مستمر رسانه های رسمی، جایی برای اعتماد باقی نگذاشته بود. متأسفانه به علت عدم دسترسی به ستادهای نامزدهاي رقیب یا رسانه­‌های آنان، امکان دستیابی به حقیقت از زبان آنها نیز ممکن نبود. در انتظار چهره­‌نمایی حقیقت بودیم که بیانیة یازدهم میرحسین موسوی صادر شد و از همة باورمندان به اصول و چارچوب­هایی که در واقع تبلور مواضع همة ما بود، به تلاش برای استیفای حقوق قانونی و شرعی شهروندان جمهوری اسلامی دعوت كرد. آستین­ها را بالا زدیم و با نهایت دقت، انصاف و به دور از پیشداوری، به جمع آوری مدارک و شواهد پرداختیم. آنگاه سعی کردیم یافته­‌هایمان را بر اساس روشی علمی در کنار هم بچینیم و با کنار هم گذاشتن قطعات این پازل بزرگ، با طمأنینه و حوصله، تصویر واقعی انتخابات را بازسازی کنیم. در پایان کار، تصویر بدست آمده، با آنچه نامزدهاي غیردولتی ادعا می­کردند منطبق از کار درآمد. بهت­زده و غمگنانه به تصویر بدست آمده خیره شدیم: تقلب بزرگی که دامنة آن تصرف در ميليون­ها برگ تعرفه و رأي، استفادة غيرمجاز از امكانات ملي و رسانه­‌هاي عمومي، دروغ‌پردازي و اشاعة زشتي و پلشتي در بيدادگاه­ها و زندان­ها را در بر مي‌­گيرد.

اینک، آنچه را یافته­‌ایم با شما در ميان مي­‌گذاريم و محکم تر از همیشه بر ناراستی این انتخابات و فساد آن تأکید می­‌کنیم. اینک همراه و همگام با نامزدهاي غیردولتی، حق مسلم ده­ها میلیون شهروند شریف ایرانی می­‌دانیم که خواهان بررسی بی­‌طرفانه و منصفانة فرآیند و نتایج انتخابات باشند، خواسته‌­ای که برخلاف ادعاهای بی­‌اساس حامیان نامزد حكومتي، نه از سر آرزوی کسب قدرت مطرح می­‌شود، که بیش از هر چیز بر تضمین سلامت انتخابات در نظامی که در آن «میزان رأی ملت است» پاي مي­‌فشرد. حجم اسناد و مدارکی که جمع آوری کرده‌­ایم بیش از آن است که بطور کامل در اینجا آورده شود و اطمینان داریم که شواهد بسیار دیگری نیز در دسترس یکایک شما قرار دارد. شواهد و مدارك فراواني در اختيار داريم كه متأسفانه هرگونه اشاره به اين اسناد ممكن است دوستاني را كه از سر دل­‌نگراني نسبت به آيندة اين سرزمين به ما داده­‌اند، در معرض خطر جدي قراردهد و از اين رو، به­‌ويژه با توجه به رسابودن مدارك عرضه شده در اين نوشته، از انتشار آن­ها فعلاً خودداري شد. می­ دانیم که این تازه آغاز راه است: حقیقت را باید بلندتر از همیشه بازگفت. بر این باوریم که خداوند به ما موهبتی بزرگ بنام عقل داده است و چنان جایگاهی بدان بخشیده که فقیهان تخالف احکام شرع با آن را بر نمی­تابند. مانند امیر کلام بر این عقیده­ایم که نباید حق را با افراد سنجید، بلکه افراد را باید به محک حق زد. ایمان داریم خواندن آنچه در پی می­آید، راه را برقضاوت منصفانه می­‌گشاید.

برچسب‌ها: ، ، ، ، ، ،