دایره المعارف بین المللی انتخابات

دایره المعارف انتخابات اثری ارزشمند است که ریچارد رز با همکاری جمعی از متخصصین حوزه های مختلف دانش انتخابات به تالیف آن همت گماشته و مهمترین کلیدواژه های دانش انتخابات در آن به نحوی روشن و علمی تشریح و توضیح داده شده است.

عنوان: دایره المعارف بین المللی انتخابات

نویسنده: ریچارد رز

مترجم: محمدتقی دلفروز

ناشر: مرکز مطالعات تحقیقات و آموزش وزارت کشور- نشر میزان

نوبت چاپ: اول

محل نشر: تهران

سال نشر: 1390

 

چکیده:

امروزه دانش انتخابات، با گسترش حق رای، افزایش تعداد رای دهندگان، پیچیدگی جوامع و تعدد انتخابات در سطوح مختلف فنی و تخصصی تر شده است. از این رو برگزاری انتخاباتی آزاد و عادلانه با روش های کارآمد، که نتیجه آن بتواند به بهترین وجه منافع طیف های گسترده تری از مردم را نمایندگی کند نیازمند شناخت دقیق و علمی از ساز و کارهای انتخابات و مسایل مرتبط با آن است.

دایره المعارف انتخابات اثری ارزشمند است که ریچارد رز با همکاری جمعی از متخصصین حوزه های مختلف دانش انتخابات نظیر جوئل باراکان( کارشناس حکومتداری و فرآیند انتخاباتی)، آندره بلز(مولف در زمینه رفتار رای دهی و نظام انتخاباتی)، والتر دین بورنهام(مولف کتاب های انتخابات ریاست جمهوری، انتخاب حساس و…)، گری کاکس( مولف کتاب محاسبه آراء: هماهنگی استراتژیک در نظام های انتخاباتی) و… به تالیف آن همت گماشته و مهمترین کلیدواژه های دانش انتخابات در آن به نحوی روشن و علمی تشریح و توضیح داده شده است.