در دیدار جمعی از نمایندگان نشریات دانشجویی:

قانون فعلی انتخابات اشکالات فراوان دارد/ سال ۹۲ ائتلافی صورت نگرفت

رئیس فراکسیون امید با اشاره به انتخابات مجلس دهم و با بیان اینکه برای ادامه مسیر آغاز شده، تصمیم به ائتلاف با جریان اعتدال گرفتیم، گفت: در انتخابات ۹۲ ائتلافی صورت نگرفت و بر اساس خرد جمعی و مقتضیات زمان تصمیمی عقلانی گرفته شد. وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به قانون فعلی انتخابات این قانون را دارای اشکالات فراوان دانست و گفت: مجلس باید با اولویت این لایحه را بررسی کند و امیدوارم در انتخابات آینده قانون جدید مورد استناد قرار گیرد.

محمدرضا عارف در دیدار جمعی از نمایندگان نشریات دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور با تبریک دهه کرامت و میلاد امام رضا(ع) با اشاره به فعالیت‌های دانشجویی بویژه در نشریات دانشجویی بر ضرورت خودسازی و ارتقای فرهنگ دانشجویان در کنار فراگیری علم تاکید کرد و گفت: بسیاری از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها الگوی رفتاری جامعه هستند و باید در ارتقای سطح فرهنگ دانشگاه و جامعه از طریق فعالیت‌های دانشجویی تلاش کرد.
وی تاکید کرد: مسئولان دانشگاه باید به این باور برسند  راه ارتقای سطح فرهنگی دانشگاه برخوردهای خشن و کمیته انضباطی نیست و نباید از ظرفیت‌های عظیم دانشجویی غافل بود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه رسالت علمی دانشجویان نباید فراموش شود، به روند طی شده از خرداد 92 تا انتخابات مجلس دهم اشاره کرد و گفت: فضای امنیتی که در گذشته در کشور و دانشگاه‌ها وجود داشت نمی‌توانست ادامه داشته باشد، چون چنین فضایی درشان نظام اسلامی نبود و با آرمانهای امام(ره) و انقلاب اسلامی فاصله داشت. به همین دلیل جوانان بخصوص دانشجویان در خرداد 92 به این نتیجه رسیدند که باید فضای کشور تغییر کند و در این مسیر نخبگان هم همراه جوانان شدند و پروژه تغییر با موفقیت در گام اول به سرانجام رسید.
وی با تاکید بر اینکه برنامه اصلاح‌طلبان اصلاح مسیر و عدم بازگشت به گذشته بود، یادآور شد: متأسفانه به دلیل سوء‌مدیریت‌های صورت گرفته از بسیاری از شاخص‌های پیشرفت و توسعه عقب ماندیم و رسیدن به اهداف ترسیم شده در سند چشم انداز با کندی صورت می‌گیرد.
رئیس فراکسیون امید با اشاره به انتخابات مجلس دهم و با بیان اینکه برای ادامه مسیر آغاز شده، تصمیم به ائتلاف با جریان اعتدال گرفتیم، گفت: در انتخابات 92 ائتلافی صورت نگرفت و بر اساس خرد جمعی و مقتضیات زمان تصمیمی عقلانی گرفته شد، ولی در انتخابات مجلس دهم  به این نتیجه رسیدیم که با اعتدالیون و حامیان دولت ائتلاف کنیم و برای این ائتلاف هم هزینه‌هایی داده شد و حتی برخی از کاندیداهای حزبی جریان اصلاح‌طلب هم به دلیل ائتلاف صورت گرفته نتوانستند در داخل لیست امید قرار گیرند.
رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان با اشاره به فعالیت این شورا گفت: تشکیل شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان دستاورد ارزشمند جریان اصلاح طلب بود و به موفقیت‌های خوبی هم دست پیدا کرد و برای ادامه انسجام و وحدت اصلاح‌طلبان، تداوم فعالیت شورای عالی با آسیب شناسی عملکرد آن و انجام اصلاحات لازم در ساز و کار شورا  در دستور کار قرار دارد.
وی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به قانون فعلی انتخابات این قانون را دارای اشکالات فراوان دانست و گفت: لایحه قانون جامع انتخابات باید بر اساس سیاست های کلی انتخابات که اخیراً در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب شده است پس از ابلاغ توسط مقام معظم رهبری تدوین و تقدیم مجلس شورای اسلامی شود و مجلس هم باید با اولویت این لایحه را بررسی کند و امیدوارم در انتخابات آینده قانون جدید مورد استناد قرار گیرد.

منبع:‌ تسنیم

برچسب‌ها: ، ، ،