لایحه نظام جامع انتخابات تقدیم دولت شد

وزارت کشور نظام جامع انتخابات را به صورت لایحه دیروز تقدیم دولت کرد که به زودی مورد بررسی قرار گرفته و به مجلس ارسال می ‎شود و امیدواریم تصویب شود تا قانون جامع انتخابات داشته باشیم.

به گزارش جماران، «عبدالرضا رحمانی فضلی» عصر جمعه در پایان دومین روز سفر خود به گلستان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه لایحه نظام جامع انتخابات تقدیم دولت شد، تصریح کرد: در این بین وزارت کشور نظام جامع انتخابات را به صورت لایحه دیروز تقدیم دولت کرد که به زودی مورد بررسی قرار گرفته و به مجلس ارسال می ‎شود و امیدواریم تصویب شود تا قانون جامع انتخابات داشته باشیم.

وی درباره رویکرد دولت در بحث احزاب و گروه های سیاسی، گفت: نشاط و تحرک خوبی در احزاب وجود دارد و از هشت هزار حزبی که در کشور فعال هستند 30 تا 35 درصد آنها در این دولت ثبت شده اند و خانه احزاب که حدود 10 سال تعطیل بود در همین دولت دوباره راه اندازی شد.

زیر کشور به انتخابات گذشته اشاره کرد و ابراز داشت: 2 انتخابات با قوانین متفاوت به مرحله اجرا در آمد و بیش از 12 هزار نفر ثبت نام کردند که 2 برابر دوره های گذشته بود؛ 62 درصد مشارکت در کشور رقم خورد که آمار خوب و چشمگیری بود و از نظر امنیتی هم بسیار بالا بود.

رحمانی فضلی تاکید کرد: در هر انتخابات کشور میانگین 12 نفر کشته داشته ایم که در آخرین انتخابات برگزار شده هیچ موردی گزارش نشد.

وزیر کشور درباره برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در سال آینده گفت: این انتخابات در 29 اردیبهشت برگزار می شود و ثبت نام ریاست جمهوری در فروردین ماه خواهد بود و زمان تبلیغات هم 20 روزه است که البته بیشتر در پایتخت متمرکز است اما انتخابات بزرگ شورای شهر و روستا را داریم که ثبت نام آن در اسفند ماه خواهد بود و همه حتی روستاها هم درگیر خواهند بود.

برچسب‌ها: ، ، ، ،