انتخابات آلمان

شکست حزب ضد مهاجرتی آلمان در انتخابات ايالتی

حزب آلترناتيوي براي آلمان به عنوان حزب ضد مهاجرتي اين کشور در انتخابات هفته گذشته با کسب ۲۰٫۸ درصد آرا در ايالت مکلنبرگ ، شوکي بزرگ به آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و حزب دموکرات مسيحي وارد کرد ، راي که به انتقادات عليه سياست‌هاي حامي پناهجويان مرکل جان تازه‌اي بخشيد و وي را مجبور کرد که به ارتکاب برخي اشتباهات در اين زمينه اذعان کند.

حزب ضد مهاجرتي “آلترناتيوي براي آلمان” يک هفته پس از پيروزي در مقابل حزب محافظه کار صدراعظم اين کشور ، در ايالت غربي آلمان به سختي شکست خورد.

به گزارش خبرگزاري آريا، حزب آلترناتيوي براي آلمان به عنوان حزب ضد مهاجرتي اين کشور در انتخابات هفته گذشته با کسب ۲۰٫۸ درصد آرا در ايالت مکلنبرگ ، شوکي بزرگ به آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و حزب دموکرات مسيحي وارد کرد ، راي که به انتقادات عليه سياست‌هاي حامي پناهجويان مرکل جان تازه‌اي بخشيد و وي را مجبور کرد که به ارتکاب برخي اشتباهات در اين زمينه اذعان کند. اما نتايج روز دوشنبه انتخابات در ايالت لوور ساکسوني در غرب آلمان با انتخابات هفته گذشته يکسان نبود.

اين گزارش افزود، حزب مسيحيان دموکرات مرکل در اين ايالت توانست ۳۴٫۴ درصد آرا را کسب کند و در رتبه اول قرار گيرد درحالي که حزب آلترناتيوي براي آلمان با کسب ۷٫۸ درصد آرا در رتبه چهارم قرا گرفت. در مجموع اين حزب ضدمهاجرتي تاکنون توانسته در برخي ايالات شرقي اقبالي داشته باشد.

در انتخابات هفته پيش مکلنبرگ اين اولين بار بود که حزب مسيحيان دموکرات به يک حزب راست‌ افراطي مي‌باخت.

برچسب‌ها: ، ، ، ، ،