قائم مقام وزیر کشور:

نرم‌افزار انتخابات الکترونیکی در مرحله بررسی امنیت

مقرر شد امنیت دستگاه و نرم افزار طراحی شده توسط شرکتی که مورد تائید شورای نگهبان است بررسی و اطمینان خاطر و اعتماد لازم نسبت به این نرم افزار کسب شود و در انتخابات مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش  تسنیم، محمدحسین مقیمی با اشاره به انتخابات الکترونیکی تصریح‌کرد: طبق مکاتبات انجام شده با شورای نگهبان و پس از بیان نقطه نظرات این نهاد در مورد طراحی نرم افزار مربوطه، مقرر شد امنیت دستگاه و نرم افزار طراحی شده توسط شرکتی که مورد تائید شورای نگهبان است بررسی و اطمینان خاطر و اعتماد لازم نسبت به این نرم افزار کسب شود و در انتخابات مورد استفاده قرار گیرد.

قائم مقام وزیر کشور ادامه داد: با توجه به مهم بودن نظر مجلس در مورد برگزاری انتخابات شورای شهر و روستاها، مکاتبات لازم انجام شده است.

محمدحسین مقیمی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری انتخابات میان دوره‌ای مجلس در غرب استان هرمزگان اظهار داشت: انتخابات باشکوهی در سراسر کشور برگزار شد و داوطلبینی که خود را درخور صلاحیت می‌دیدند به طور گسترده ثبت نام کردند و مردم حضور پرشوری در این انتخابات داشتند.

وی بیان‌داشت: تمامی داوطلبینی که وارد عرصه انتخابات شدند حرف‌ها و برنامه‌های خود را در ستادهایی که در اقصی نقاط کشور توسط هواداران برپا شده بود به سمع و نظر مردم رساندند و علیرغم نشاط سیاسی و فعالیت‌های گسترده توسط داوطلبان، آرامش بی نظیر و مثال زدنی در این فضاها وجود داشت که بیانگر رشد سیاسی و حضور مردم در صحنه انتخابات بود.

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: در حوزه غرب استان هرمزگان انتخابات برگزار شد و به دلیل ایرادات وارده بر این انتخابات از سوی شورای نگهبان سبب شد تا در این حوزه انتخابات باطل اعلام شود.

مقیمی اظهار امیدواری کرد: در ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ انتخابات به نحو احسن انجام شود و داوطلبان ثبت نام می‌شوند و همچنین از دوره قبل نیز داوطلبان می‌توانند ثبت نام کنند و هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارند.

 

 

 

برچسب‌ها: ، ، ،