نظر سنجی گالوپ:

۳۱درصد آمریکایی ها رغبتی برای شرکت در انتخابات ندارند

تازه ترین نظرسنجی موسسه گالوپ نشان می دهد که ۳۱ درصد مردم آمریکا برای شرکت در این دوره از انتخابات کشورشان رغبتی ندارند و فقط ۶۹ درصد گفته اند در این انتخابات به پای صندوق های رای گیری خواهند رفت.

به گزارش ایرنا؛ موسسه پژوهشی گالوپ با انتشار نتایج نظرسنجی تازه خود نوشته است که بدنبال تحولات جنجال برانگیز در رقابت های انتخاباتی امسال شمار کمتری از مردم آمریکا گفته اند که به شرکت در این انتخابات و حمایت از یکی از نامزدها رغبت دارند.

برهمین اساس شمار رای دهندگان آمریکایی مایل به شرکت در این رای گیری ها از ۷۶ درصد درسال ۲۰۱۲ به ۶۹ در صد دراین انتخابات کاهش پیدا کرده و فقط ۷۲ درصد از آمریکایی ها گفته اند که حتی به این انتخابات فکر می کنند.

این درحالی است که براساس نظر سنجی های همین موسسه درسال ۲۰۰۸ بیش از۸۰ درصد از آمریکایی ها به شرکت درانتخابات تمایل و اشتیاق نشان داده بودند که این رقم بعنوان بالاترین رقم شرکت کنندگان آمریکایی در انتخابات کشورشان درهزاره سوم میلادی ثبت شده است.

گالوپ این نکته را نیز یادآور شده است که بی رغبتی به شرکت در این دوره از انتخابات آمریکا بویژه در گروه سنی ۱۸ تا ۳۴ سال این کشور بیش از اقشار دیگر به چشم می خورد.

برچسب‌ها: ، ،