صادق زیباکلام:

بند ۳ سیاست‌های کلی انتخابات هیچ‌وقت تحقق نخواهد یافت

وقتی یک سازمانی مانند رسانه ملی از صدر تا ذیل آن در اختیار یک جریان و تفکر سیاسی (اصولگرا) قرار دارد، چگونه می‎توان از آن انتظار بی‎طرفی و رعایت عدل و انصاف نسبت به همه کاندیداها و جریان‎های سیاسی داشت؟

صادق زیباکلام، کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا،‌ درباره سیاست‌های کلی انتخابات ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب، به بند شماره ۳ این ابلاغیه مبنی بر «بهره‌مندی داوطلبان در تبلیغات انتخاباتی با تقسیم برابر متناسب با امکانات در هر انتخابات حسب مورد از صداوسیما و فضای مجازی و دیگر رسانه‌ها و امکانات دولتی و عمومی کشور»، اشاره کرد و ادامه داد: متأسفانه رسانه ملی در گذشته و حال، عدل، انصاف و مساوات را بین نامزدهای مختلف سیاسی رعایت نکرده است اما امیدوارم صداوسیما در انتخابات پیش‌رو طبق «عدل و انصاف» عمل کند و همچون انتخابات گذشته به نفع کاندیداها و طیف اصولگرا رفتاری را انجام ندهد.

این استاد دانشگاه با تأکید بر اینکه «از رسانه ملی بعید است طبق بند ۳ سیاست‎های کلی انتخابات عمل کند»، افزود: ساختار، مدیران و مسئولان صداوسیما نه تنها در جهت پیشبرد اهداف جریان اصولگرایی رفتار نکرده‌اند بلکه به نفع کاندیداهای راست‎گرا (اصولگرا) نیز تبلیغ و اقداماتی را انجام داده‌اند.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به مواردی که پیش‌تر به آن‌ها اشاره کردم، نباید از رسانه ملی انتظار داشت که طبق بند ۳ سیاست‌های کلی انتخابات که توسط رهبر انقلاب ابلاغ شده‌ است، رفتار کند.

زیباکلام اذعان کرد: صداوسیما و مدیران آن در ظاهر به رهبر معظم انقلاب می‎گویند «چشم» هر چه شما بگویید! ما مطیع اوامر شما هستیم، اما همه ما به خوبی می‎دانیم که بند ۳ سیاست‌های کلی انتخابات از جانب صداوسیما هیچ‌وقت تحقق پیدا نخواهد کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی در این باره توضیح داد: وقتی یک سازمانی مانند رسانه ملی از صدر تا ذیل آن در اختیار یک جریان و تفکر سیاسی (اصولگرا) قرار دارد، چگونه می‎توان از آن انتظار بی‎طرفی و رعایت عدل و انصاف نسبت به همه کاندیداها و جریان‎های سیاسی داشت؟

وی در پایان افزود: متأسفانه صداوسیما مانند آسیاب بادی یا توربینی است که از گذشته تاکنون باد آن به سمت و به نفع جریان و کاندیداهای اصولگرا وزیده و باز هم خواهم وزید. همان طور که گفتم این سازمان در تصرف کامل طیف اصولگرایان قرار داشته و دارد، پس توقع و انتظار معجزه نداشته باشید.

برچسب‌ها: ، ،