محمدحسین مقیمی:

نشاط سیاسی و قانون‌مداری رمز موفقیت در برگزاری انتخابات است

تجربه موفق انتخابات هفتم اسفندماه سال گذشته بر سه رویکرد صیانت از رای مردم به عنوان حق الناس، اجرای تمام فعالیت ها بر مبنای قانون و بی طرفی استوار بود که باید در انتخابات آینده نیز مورد توجه قرار گیرد.

قائم مقام و معاون سیاسی وزیر کشور در همایش آموزشی، توجیهی انتخابات استان یزد گفت: انتخابات ۷ اسفند با نشاط سیاسی، آرامش جامعه و بر مبنای قانون برگزار شد و برای انتخابات آینده نیز باید بر همین اساس برنامه ریزی کنیم.

به‌گزارش حق‌الناس از پایگاه اطلاع‌رسانی وزرات کشور، صبح روز چهارشنبه دوازدهم آبان ماه همایش آموزشی، توجیهی انتخابات با حضور استاندار یزد، قائم مقام و معاون سیاسی وزیر کشور و هیئت همراه ، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار، رئیس مرکز برنامه ریزی، نوسازی و توسعه فناوری اطلاعات ، مدیرکل دفتر امور سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری، فرمانداران و بخشداران استان در سالن زنده یاد حمیدیای استانداری برگزار شد.

 

تجربه سازگاری نشاط سیاسی و آرامش جامعه در انتخابات ۷ اسفند

قائم مقام وزیر کشور در بخش دیگری از سخنانش گفت: در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری که در هفتم اسفندماه ۹۴ به صورت همزمان برگزار شد، جامعه نشاط سیاسی در کنار آرامش را تجربه کرد هر چند این دو موضوع سازگاری خوبی ندارند اما با کوشش های چشم گیر در سطح کشور این فضا به وجود آمد.

مقیمی افزود: تجربه موفق انتخابات هفتم اسفندماه سال گذشته بر سه رویکرد صیانت از رای مردم به عنوان حق الناس، اجرای تمام فعالیت ها بر مبنای قانون و بی طرفی استوار بود که باید در انتخابات آینده نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: برگزاری دوره های آموزشی و انجام آزمون های تخصصی، زمینه انتخاب افرادی را فراهم کرد که از آشنایی و مهارت کافی برای مدیریت فعالیت ها بر مبنای قانون برخوردار باشند.

قائم مقام و معاون سیاسی وزیر کشور در پایان سخنانش گفت: باید زمینه حضور افراد توانمند،کارآمد، تحصیل‌کرده و مصمم به خدمت را برای حضور در فعالیت های کشور و انتخابات فراهم کرده و در انجام امور، به گونه‌ای باشیم که تکریم و لذت خدمت به مردم را تجربه کنیم.

گفتنی است در این همایش برنامه های آموزشی و توجیهی انتخابات مطرح و مورد بررسی و گفتگوی فرمانداران و بخشداران قرار گرفت.

برچسب‌ها: ، ، ، ، ،