رحمانی فضلی خبر داد:

علی‌اصغر احمدی رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور شد

وزیر کشور از تشکیل ستاد انتخابات از اول دی ماه خبر داد و گفت: علی‌اصغر احمدی، معاون سیاسی وزیر کشور، رئیس ستاد خواهد بود.

وزیر کشور از تشکیل ستاد انتخابات از اول دی ماه خبر داد و گفت: علی‌اصغر احمدی، معاون سیاسی وزیر کشور، رئیس ستاد خواهد بود.

به گزارش مهر، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه نشست با اعضای شورای مرکزی خانه احزاب و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اول دی ماه ستاد انتخابات فعالیت خود را آغاز می‌کند، گفت: از اوایل دی ماه حکم‌ها صادر می‌شود و مسئول ستاد انتخابات، معاون سیاسی وزیر کشور خواهد بود.

وی همچنین در خصوص پرداخت یارانه به احزاب گفت: باید به احزاب کمک کنیم تا فعال شوند، اما ترجیح ما این است که این کمک به خانه احزاب شود و آنان خود نیز متناسب با اولویت‌ها، این کار را انجام دهند.

هفدهم آذر ماه مهر از انتصاب احمدی به معاونت سیاسی وزیر کشور خبر داد. در این گزارش، سید سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور  خبر از انتخاب علی اصغر احمدی به عنوان معاون سیاسی وزیر کشور داد و گفت: بدلیل فعالیت آقای احمدی در ستاد اربعین انتصاب ایشان به بعد از این ایام موکول شده بود؛ لذا ان شاءالله هفته آینده حکم معاون جدید سیاسی ابلاغ می شود و  ایشان رسما به جمع همکاران ما خواهند پیوست.

بنابراین گزارش، محمد حسین مقیمی معاون سیاسی سابق وزارت کشور که در ۱۴ شهریورماه با حکم وزیر کشور از معاونت سیاسی برکنار و به سمت قائم مقام وزیر منصوب شده بود و از این تاریخ تا کنون پست معاونت سیاسی در وزارت کشور خالی بود.

پیش از این نیز وزیر کشور در نشست خبری خود با خبرنگاران و در پاسخ به خبرنگار مهر گفته بود: با آقای احمدی به عنوان گزینه نهایی صحبت ها را انجام دادیم اما وی در امر هلال احمر و اربعین مسئولیت سنگینی داشت که بنا شد بعد از مراسم اربعین به عنوان معاون سیاسی معرفی شود.

علی اصغر احمدی معاون هماهنگی و امور اجرایی نهاد ریاست جمهوری و دبیر کل جمعیت هلال احمر است که سابقه معاونت وزارت کشور را نیز در کارنامه خود دارد. وی در دولت اصلاحات دو دوره معاون انتظامی و امنیتی بوده است.

او همچنین مدتی استاندار گلستان، نماینده شاهرود در پنجمین دوره مجلس شورای اسلامی، دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و دبیر شورای امنیت کشور بوده‌است.

برچسب‌ها: ، ، ،