معاون استاندار آذربایجان شرقی:

برخورد قانونی با تبلیغات زودهنگام کاندیداهای انتخابات شوراهای آذربایجان شرقی

شبستری با تاکید بر برخورد قانونی با تبلیغات زودهنگام کاندیداهای انتخابات شورا، از فرمانداران خواست گزارش هرگونه فعالیت‌های سیاسی و انتخاباتی در شهرستان‌ها را به موقع به مراجع ذی‌صلاح ارائه دهند تا در صورت لزوم اقدامات پیشگیرانه و برخوردهای لازم انجام شود.

به گزارش تسنیم، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، سعید شبستری خیابانی در ارتباط ویدئویی با فرمانداران استان با تاکید بر این که باید اعتماد و امید مردم به نظام و دولت را حفظ کنیم اظهار داشت: باید مشکلات دولت را به مردم بگوییم و با مردم شفاف باشیم، در این صورت است که مردم نیز در کنار دولت خواهند بود.

وی با تاکید بر این که مسئولان باید در بین مردم باشند، گفت: باید به گونه‌ای با مردم رفتار شود که نسبت به دولت بدبین نشوند، در این زمینه لازم است میزان نظارت بر عملکرد ادارات و سازمان‌های دولتی بیشتر شود.

شبستری با اشاره به ظرفیت‌های فضای مجازی و رسانه‌های گروهی برای اطلاع‌رسانی از اقدامات و عملکرد دولت، گفت: مردم باید بدانند که چه اتفاقاتی افتاده و دولت با وجود چه مشکلات و تنگناهایی کارهای بزرگ را انجام داده است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه انتخابات شوراها یکی از انتخابات‌های سخت و حساس است، افزود: در صورت برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک، می‌توانیم بخشی از مشکلات و چالش‌های این انتخابات را رفع کنیم.

شبستری با تاکید بر برخورد قانونی با تبلیغات زودهنگام کاندیداهای انتخابات شورا، از فرمانداران خواست گزارش هرگونه  فعالیت‌های سیاسی و انتخاباتی در شهرستان‌ها را به موقع به مراجع ذی‌صلاح ارائه دهند تا در صورت لزوم اقدامات پیشگیرانه و برخوردهای لازم انجام شود.

وی با تاکید بر ملاک عمل قرار دادن قانون از سوی فرمانداران در امر انتخابات، به آنان توصیه کرد: با تشکیل جلساتی با گروه‌ها و تشکل‌های سیاسی، فضای مناسب برای حضور همه سلایق در عرصه انتخابات را فراهم کنند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر این که هدف اصلی ما برگزاری انتخابات در فضایی امن و توام با آرامش است، افزود: در صورتی که برخی از افراد بخواهند با وعده‌های بی‌جا و خلاف قانون، جو جامعه را ناآرام کنند به طور قطع با آن برخورد خواهد شد.

وی گفت: متاسفانه در آستانه انتخابات برخی افراد شروع به تخریب دولت و  سیاه‌نمایی می‌کنند که لازم است فرمانداران، بخشداران و مدیران ادارات دولتی با اطلاع‌رسانی به‌موقع از خدمات دولت اجازه سوءاستفاده از فضای انتخابات را ندهند.

 

 

برچسب‌ها: ، ، ،