ملاقات در زندان اختر پس از رحلت یک همسنگر: راز حملات مشابه به هاشمی و بهشتی

میرحسین با اشاره به نقش تاثیرگذار آقای هاشمی در روند انقلاب، گفت: فهم تاریخ انقلاب بدون توجه به تاثیراتی که ایشان در این روند داشته، ممکن نیست. مخصوصا باید توجه داشت که او همچون دوست نزدیک خود شهید آیت‌الله بهشتی، همواره نگاهی باز همراه با خلاقیت، در موقعیت‌های مختلف به آینده، انقلاب و کشور داشت و شاید یکی از دلایل حملات مشابه به آن دو عزیز در این نکته پنهان باشد. 

دختران میرحسین و رهنورد این هفته در حالی با والدین محصور خود ملاقات کردند که آنها عمیقا از وفات آقای هاشمی رفسنجانی، متاثر بودند.

به گزارش کلمه، ملاقات این هفته محصورین زندان اختر با فرزندان خود که ساعتی پس از تشییع پیکر آیت‌الله هاشمی برگزار شد، متاثر از خبر رحلت و همراه با بیان خاطرات بسیاری از ایشان بود.

در این ملاقات میرحسین موسوی به نقش تاثیرگذار آقای هاشمی در روند انقلاب اشاره کرد و گفت: فهم تاریخ انقلاب بدون توجه به تاثیراتی که ایشان در این روند داشته، ممکن نیست. مخصوصا باید توجه داشت که او همچون دوست نزدیک خود شهید آیت‌الله بهشتی، همواره نگاهی باز همراه با خلاقیت، در موقعیت‌های مختلف به آینده، انقلاب و کشور داشت و شاید یکی از دلایل حملات مشابه به آن دو عزیز در این نکته پنهان باشد.

میرحسین موسوی که در دولت شهید رجایی وزیر امور خارجه بود، خاطره‌ای از شهید رجایی نقل کرد که در یک موقعیت سخت و دشوار که مدام خبرهای بد می‌رسید خطاب به وی تکرار می‌کرد: «بالاخره خدایی هست.»

زهرا رهنورد و میرحسین موسوی یادآور شدند که ما هم وقتی این خبر بسیار تلخ را شنیدیم با یاد آنکه در هرحال و مقام و زمانی خدا هست، به خود تسکین دادیم. گرچه در حصر، شبانه روزٍ سختی را پس از خبر رحلت این مرد بزرگ و شجاع گذراندیم، اما لحظه به لحظه، خودمان را همراه ملت سوگوارمان و در کنار خانواده داغدار ایشان دیدیم.

گفتنی است در مراسم تشییع جنازه آقای هاشمی مردم با شعارهای خود ضمن تسلیت به محصورین خواستار رفع حصر و آزادی آنان شده بودند. میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی از سال ۸۹ تا کنون در حصر خانگی به سر می‌برند.

برچسب‌ها: ، ، ،