واکنش مطهری به سخنان رییس قوه قضاییه:

راه رفع کدورت‌ها بر خلاف نظر ایشان قبول اشتباه از سوی یک طرف ماجرا نیست

در پی حوادث سال ۸۸ بخشی از مردم از بخشی از نظام دلگیر است و نیاز به آشتی ملی است. شعارهای این گروه از مردم در تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی موید این مطلب است.

علی مطهری در پاسخ به  اظهارات رئیس قوه قضائیه مبنی بر اینکه آشتی ملی موضوعیت ندارد گفت بخشی از مردم از نظام دلگیر است.

به‌گزارش کلمه، آملی لاریجانی رییس قوه قضاییه گفته بود: «برخی گفته‌اند که رئیس قوه قضاییه با آشتی ملی مخالف است. من قطعا مخالف آشتی، صلح و دوستی نیستم اما بحث بر سر این است که آشتی ملی در حال حاضر موضوع ندارد، مردم با هم قهر نیستند که نیازمند آشتی ملّی باشد.»

علی مطهری در یادداشت اینستاگرامی خود در واکنش به گفته آملی لاریجانی نوشت:

یک مقام قضایی درباره طرح آشتی ملی گفته است: «مردم با هم قهر نیستند که نیازمند آشتی ملی باشند.» بله، ما هم قبول داریم که مردم با هم قهر نیستند، بلکه در پی حوادث سال ۸۸ بخشی از مردم از بخشی از نظام دلگیر است و نیاز به آشتی ملی است. شعارهای این گروه از مردم در تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی موید این مطلب است. راه رفع این کدورت هم بر خلاف نظر ایشان قبول اشتباه از سوی یک طرف ماجرا نیست، بلکه دو طرف باید به اشتباهات خود اعتراف کنند، هم طرفی که زمینه فتنه را ایجاد کرد و با معترضان رفتار خشن داشت و هم طرف دیگر که با طولانی کردن اعتراضات خود موجب بهره برداری دشمن گردید، هر چند قصور یا تقصیر دو طرف مساوی نیست.

برچسب‌ها: ، ،