با شمارش 120 دقیقه ای کل آرا،

داده های انتخابات با شبکه اختصاصی به وزارت کشور منتقل می‌شوند

دستگاههای الکترونیکی شمارش آرا از زمان شروع انتخابات به صورت آف لاین است تا پایان شمارش و هیچ ارتباط اینترنتی از این دستگاهها برقرار نمی شود و انتقال داده ها از فرمانداری ها به وزارت کشور با خطوط اینترنتی نیست و با شبکه خاص اختصاصی است که مخابرات در اختیار وزارت کشور قرار داده است و هیچکسی به این خطوط دسترسی ندارد.

عضو کمیسیون شوراها بر برون خط بودن (آف لاین) دستگاههای الکترونیکی شمارش آرا و عدم امکان هک شدن آرا تاکید کرد.

به‌گزارش میزان، محمد محمودی شاه‌نشین، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر برون خط بودن(آف لاین) دستگاههای الکترونیکی شمارش آرا اظهار کرد:  این دستگاهها به هیچ خط اینترنتی و ارتباطی متصل نیست و به این دلیل کسی نمی تواند به آن نفوذ یافته و یا آن را هک کند.

وی ادامه داد: دستگاههای الکترونیکی شمارش آرا از زمان شروع انتخابات به صورت آف لاین است تا پایان شمارش و هیچ ارتباط اینترنتی از این دستگاهها برقرار نمی شود و انتقال داده ها از فرمانداری ها به وزارت کشور با خطوط اینترنتی نیست و با شبکه  خاص اختصاصی است که مخابرات در اختیار وزارت کشور قرار داده است و هیچکسی به این خطوط دسترسی ندارد.

محمودی شاهنشین در پاسخ به این سوال که با وجود اين دستگاه  نتايج شمارش آرا در تهران و شهرهای بزرگ چه زماني اعلام می شود، اذعان داشت: در تهران که انتخابات شوراها مانند سنوات گذشته شمارش می شود و به طبع همان میزان زمان، بیشتر و یا کمتر برای شمارش آرا نیاز است اما در ۱۵۰ شهری که بصورت الکترونیکی انجام می شود،  انتظار داریم در حدود ۲ تا۳ ساعت بعداز اتمام زمان رای گیری بتوان نتایج را اعلام کرد.

رییس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در پاسخ به این سوال که آيا ميان انتخابات  میان دوره ای مجلس هم الكترونيكی برگزار می شود یا خیر، اظهار داشت: فقط انتخابات شوراها به صورت الکترونیکی برگزار می شود.

وی درباره اینکه دستگاه ها ساخت داخل هستند یا در كشور دیگری طراحی و تولید شده اند، گفت: طبق آنچه من از این وزارت کشور شنیده ام برخی از قطعات این دستگاه ها وارداتی هستند اما بخش عمده سخت افزار و نرم افزار  این دستگاه در داخل کشور طراحی و تولید شده است.

برچسب‌ها: ، ، ،