آیت‌الله بطحایی: نتیجه انتخابات هرچه باشد باید تبعیت کرد

آیت‌الله بطحایی، نماینده مردم تهران، در مجلس خبرگان رهبری گفت: من جز هیچ جناحی نیستم و به نفع هیچ شخصی کنار نمی روم.

داوطلب انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری با تاکید بر لزوم پایبندی همه داوطلبان به قانون در هر مرحله از انتخابات گفت: نتیجه انتخابات هر چه باشد باید تبعیت‌ کرد.

به‌گزارش صدا و سیما، آیت‌الله سیدحسن بطحایی پس از ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری در مصاحبه اختصاصی افزود: مردم به هرکسی رای بدهند دیگر نامزدها باید به او تبریک بگویند.

وی تصریح کرد: ما که از غرب کمتر نیستیم؛ در آنجا وقتی نامزدی پیروز می‌شود به او تبریک‌ می‌گویند ما هم باید به نامزد پیروز تبریک بگوییم.

من جزهیچ جناحی نیستم

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان رهبری گفت: من جز هیچ جناحی نیستم و به نفع هیچ شخصی کنار نمی روم.

آیت الله بطحایی پس از ثبت نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران افزود: بر اساس وعده الهی بنا بر این است که انسان های شایسته اداره زمین را در اختیار داشته باشند.

وی گفت: ما درک کردیم در زمان حکومت طاغوت و شاهنشاه چه ظلمی بر ملت روا می شد و ملت از نظر فرهنگی، بهداشتی و اقتصادی تحت فشار بود اما با پیروزی انقلاب اسلامی ملت با تمام زحمت ها و موانعی که دشمنان ایجاد کردند با رهبر خود همراهی کردند که در هیچ جای تاریخ ملتی این چنین با رهبرشان همراه نبوده است.

نماینده مردم تهران در مجلس خبرگان درباره نقش زنان در کابینه احتمالیش افزود: زن و مرد مخلوق خدا و در زندگی شخصی و اجتماعی مکمل هم هستند و زنان جایگاه والایی در جامعه دارند که حقوقشان باید اجرا شود.

وی گفت: من جز هیچ جناحی نیستم و فراجناحی ام همه جریانات را که با راه خدا و پیامبر همراه باشد قبول دارم. من فراجناحی هستم و همه انسانها را دوست دارم.

بطحایی افزود: من انسان متعصبی نیستم، روی دیانت و تخصص افراد کار می کنم و برای انتخاب تیم کاری خود در صورت انتخاب شدن در انتخابات از افراد متخصص و دین دار استفاده می کنم.

وی گفت: من به نفع هیچ کس کنار نمی روم.

بطحایی درباره مهمترین مشکل فعلی کشور گفت : شکوفا کردن راه های تولید و اقتصاد از مهمترین مسائلی است که باید به آن رسیدگی شود.

وی ادامه داد : باید با سیاست عاقلانه و قاطعانه وارد شد و مشکلات را حل کرد.

آیت الله بطحایی در خصوص قرار گرفتن در فهرست امید در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی که از طرف جناح رقیب لیست انگلیسی نامیده می شدند گفت: به من می چسبد که که انگلیسی باشم.

وی درباره انتخابات مجلس خبرگان رهبری نیز افزود : من فقط دو بار در تهران یکی مسجد نازی آباد و دیگری مسجد شکوفه سخنرانی کردم (رای آوردم)

برچسب‌ها: ، ،