گزارش پنجمین روز ثبت‌نام انتخابات؛

آخرین روز ثبت‌نام نامزدهای ریاست‌جمهوری

۱۶۳۶ نفر در طول پنچ روز برای کاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری دوزادهم ثبت نام کردند.

در آخرین روز ثبت‌نام دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ، معاون اول رییس جمهور، شهردار تهران، برادر آیت‌الله هاشمی و سه تن از وزرای احمدی‌نژاد در انتخابات نام‌نویسی کردند.

بر اساس گزارش ستاد انتخابات کشور در چهار روز گذشته، ۱۰۴۵ نفر در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرده‌اند.

تاکنون چهره‌های شاخصی همچون حجت‌الاسلام روحانی، حجت الاسلام رییسی، محمود احمدی‌نژاد، آیت‌الله غرویان، مصطفی میرسلیم، مصطفی کواکبیان، علیرضا زاکانی، حمید بقایی، مهدی کلهر، هاشمی‌طبا و … در دوازدهمین دوره انتخابات ثبت‌نام کرده‌اند.

یکی دیگر از وزرای احمدی‌نژاد هم آمد

صادق خلیلیان، وزیر جهاد کشاورزی نخستین فرد مشهوری بود که صبح امروز به ستاد انتخابات کشور آمد و در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

او در حالی امروز برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد که او در انتخابات ریاست جمهوری در دوره یازدهم نیز ثبت نام کرده بود ولی صلاحیت او از سوی شورای نگهبان تایید نشده بود.

مستقل آمده‌ام

عوض حیدرپور، نماینده سابق شهرضا در مجلس هشتم و نهم با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری نام‌نویسی کرد. او با جمع خبرنگاران عنوان کرد که همه باید مقید به قانون باشند و هر چه قانون حکم کرد باید تکمین کنند. رعایت اخلاق و رعایت شئونات اخلاقی از سوی نامزدها یک ضرورت است. بنده مستقل وارد عرصه انتخابات شده‌ام.

ثبت‌نام یک جمنایی دیگر در انتخابات

حمیدرضا حاجی بابایی، وزیر آموزش و پرورش دولت دهم و نماینده کنونی مجلس شورای اسلامی نیز صبح امروز در ستاد انتخابات کشور حاضر شد. این عضو جمنا در حالی امروز در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده بود که چند ماه پیش گفته بود که قصدی برای ورود به انتخابات ندارد.

برادر هاشمی آمد

محمد هاشمی رفسنجانی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و برادر مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیز صبح امروز با فرستادن نماینده‌ای به ستاد انتخابات کشور در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

اندک‌اندک احمدی‌نژادی‌ها می‌رسند

سومین وزیر احمدی‌نژاد که امروز در ستاد انتخابات برای ثبت نام در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری حضور یافت، محمدمهدی زاهدی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دولت نهم و سفیر ایران در مالزی در دولت دهم بود.

نوه خردسال زاهدی، وزیر علوم احمدی‌نژاد را همراهی می‌کرد و زاهدی در هنگام ورود به ستاد انتخابات، دستان نوه‌اش را بالا گرفت.

زاهدی در رای‌گیری اولین مجمع عمومی جمنا نفر دوازدهم شده بود و نتوانست به جمع پنج نامزد نهایی جبهه مردمی راه‌یابد. با وجود آنکه اعضای جمنا تعهد داده بودند خارج از چارچوب و سازوکار آن عمل نکنند، او امروز به ستاد انتخابات کشور رفت و در انتخابات ریاست جمهوری نام‌نویسی کرد.

نامزدی دبیرکل جمعیت آبادگران

حسن بیادی نیز پیش از ظهر امروز به وزارت کشور آمد و در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

نایب رئیسی شورای شهر تهران در دوره‌های دوم و سوم و دبیرکلی حزب آبادگران جوان از جمله سوابق بیادی است. او همچنین برای پنجمین دوره شورای شهر تهران کاندیدا شده است.

او اعلام کرده که احتمال کناره‌گیری‌اش به نفع روحانی وجود دارد.

ثبت‌نام استاندار خوزستان در دولت اصلاحات 

عبدالحسن مقتدایی ظهر امروز با حضور در وزارت کشور در انتخابات ریاست‌جمهوری ثبت‌نام کرد. او که سابقه استانداری خوزستان و هرمزگان را در کارنامه اجرایی خود دارد، در بیانیه‌ای اعلام کرد: ضمن پاسداشت دستاوردهای دولت یازدهم در نجات کشور از پرتگاه جنگ و تحریم و فلاکت اقتصادی معتقدم که در حوزه مدیریت اقتصادی و سیاسی ؛ کشور نیاز به دولتی دارد که شهامت ،شجاعت و شفافیت لازم برای ترسیم و پیگیری سیاست ها بر اساس نیاز ، خواست واراده ملت را داشته باشد.

ثبت‌نام قالیباف برای بار سوم

در ساعت پایانی ثبت‌نام دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، محمدباقر قالیباف وارد ستاد انتخابات کشور شد.  او در سال‌های ۸۴ و ۹۲ نیز ثبت‌نام و هر بار شکست خورد.

جهانگیری هم آمد

اسحاق جهانگیری عصر امروز و در دقایق پایانی ثبت‌نام و پس از مشورت با حجت‌الاسلام روحانی برای حضور در انتخابات وارد ستاد انتخابات کشور شد. او پس از ثبت‌نام در پاسخ به ایلنا درباره دلیل حضورش در عرصه انتخابات گفت: دولت یازدهم آنچه تحویل گرفت و آنچه امروز در اختیار مردم قرار داده، تفاوت از زمین تا آسمان است. انگیزه من این است که برای ملت مشخص کنم دولت یازدهم چه تحویل گرفته و چه کرده است؛ چه در زمینه اقتصاد، مشکلات سیاست خارجی، اختلاف در میان ارکان نظام و گروه‌ها و بحثی که در مورد فساد وجود داشت.

ثبت‌نام هزار و ۶۳۶ در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

علی‌اصغر احمدی در پایان زمان ثبت‌نام انتخابات ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت:‌ امروز ۵۹۰ نفر به ستاد ثبت نام وزارت کشور مراجعه کردند که از این تعداد  ۱۳۷ زن و  ۱۴۹۹مرد هستند. جوان ترین ۱۸ سال و کهن سال ترین ۹۲ را دارد.

رییس ستاد انتخابات کشور گفت‌درباره آمارهای این دوره نسبت به دوره قبل گفت: در دو دوره قبل ( سال ۸۸ ) ۱۰۵۰ نفر و ۶۳۷ نفر نیز در سال ۹۲ ثبت نام کرده اند.این دوره ۹۵۶ نفر به نسبت چهار سال پیش بیشتر ثبت نامی داشته ایم خوشحالیم که احساس تکلیف از طرف آحاد جامعه احساس شده است.

خودداری جلیلی و بذرپاش از نام‌نویسی در انتخابات

سعید جلیلی و مهرداد بذرپاش که از نامزدهای احتمالی اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری بودند، از حضور در این رقابت منصرف و از ثبت‌نام در انتخابات خودداری کردند.

برچسب‌ها: ، ،