هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی با لغو رأی‌گیری الکترونیکی برگزار شد

این دوره از انتخابات با رقابت ۵۱۷۶ نفر در ۲۰۰ شهر در شش گروه مجزا شامل گروه های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مامایی، علوم آزمایشگاهی و لیسانسه های پروانه دار برگزار می شود و در هر شهر اعضای هیات مدیره نظام پزشکی از این گروه ها انتخاب می شوند.

هفتمین دوره انتخابات نظام پزشکی روز جمعه در محل دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران برگزار شد. عضو هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی دلیل لغو رای‌دهی الکترونیک را صیانت از آرا اعلام کرد.

به‌گزارش حق‌الناس، این دوره از انتخابات با رقابت ۵۱۷۶ نفر در ۲۰۰ شهر در شش گروه مجزا شامل گروه های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، مامایی، علوم آزمایشگاهی و لیسانسه های پروانه دار برگزار می شود و در هر شهر اعضای هیات مدیره نظام پزشکی از این گروه ها انتخاب می شوند.

دکتر محمدحسینی در گفت‌وگو با ایسنا ضمن تایید روند برگزاری انتخابات نظام پزشکی، اظهار کرد: تمام تمهیدات برای برگزاری انتخابات به صورت حضوری و الکترونیکی اندیشیده شده بود، اما باید توجه کرد که این دوره اولین تجربه برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک بود.

وی ادامه داد: هیئت‌های نظارت شهرستان‌ها این انتخابات را به خوبی پوشش دادند. در مجموع مشکل خاصی نبود، تنها مشکل مربوط به رای گیری الکترونیک بود و اینکه احتمال بسیار ضعیفی درباره اختلال در رای‌گیری الکترونیکی وجود داشا، به همین دلیل  برای  صیانت از آرا این سیستم را قطع کردیم.

حسینی با بیان اینکه تعرفه‌ها و تمهیدات لازم برای رای‌گیری حضوری پیش‌بینی شده بود، گفت: مشکلی در برگزاری انتخابات وجود نداشت و تا این لحظه نیز گزارشی درباره تخلفات به هیئت نظارت ارائه نشده‌ است.

برچسب‌ها: ، ،