نامه اصلاح‌طلبان بختیاری به مراجع برای رفع حصر

ما به عنوان جمعی از فرزندان سرزمین بختیاری که صلح ، اصلاح و امنیت کشور را در راس همه ی کنش های سیاسی مان، تعریف کرده ، به تاسی از احترامی که اجدادمان برای نهاد مرجعیت تشیع قائل بوده اند، ازشما بزرگواران برای میانجی گری جهت رفع معضل حصر استمداد می طلبیم.

جمعی از اصلاح طلبان بختیاری ،به مراجع و دعوت از ایشان برای وساطت جهت رفع حصر آقایان موسوی،کروبی و خانم رهنورد‌ نامه نوشتند.

به‌گزارش حق‌الناس، به نقل از امتداد، متن کامل نامه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ إِخْوَهٌ فَأَصْلِحُوا بَیْنَ أَخَوَیْکُمْ وَاتَّقُوا اللَّهَ لَعَلَّکُمْ تُرْحَمُونَ ﴿۱۰﴾حجرات در حقیقت مؤمنان با هم برادرند پس میان برادرانتان را سازش دهید و از خدا پروا بدارید امید که مورد رحمت قرار گیرید.
محضر مبارک جمیع مراجع عظام و علمای اعلام حضرات آیات مجتهدین مکتب رحمانی تشیع علوی، خاصه حضرات آیات سیستانی، وحید خراسانی، شبیری زنجانی ،صافی گلپایگانی ،نوری همدانی ومکارم شیرازی (ادام الله ظلکم)

با سلام و تحیات
تاریخ پر فراز و نشیب جوامع انسانی مشحون از بروز اختلافات عدیده بر مبنای عقاید ، منافع و…بوده است. دین مبین و رحمانی اسلام در پیشگیری از این منازعات ،رسالت بزرگی بر دوش مسلمانان ، خاصه عالمان دین و فقیهان گذاشته است. در اصالت رحمت و محبت ، علاوه بر آیات متعدد مصحف شریف ،قرآن کریم ،سنت رسول مکرم اسلام و افضل قرائت از سنت نبوی (ص )،یعنی سیره ی ائمه ی اطهار(علیهم السلام) به وفور قابل ارجاع و استناد است. چنانکه صلاح ذات البین از محکمات مورد استناد و ارجاع در دین مبین اسلام و مورد تاکید نص مقدس ، کلام و سنت رسول اکرم و ائمه ی اطهار بوده است. از مکتب شما آموخته ایم که سلف صالح صلح و اصلاح بین مومنین را از واجباتی چون صلوه وصیام ارجح می شمارد. اجماع فقهای محترم در تاریخ تشیع در عرصه ی اجتهاد ، مفتخر به واجب دانستن حفظ نظام اجتماعی و اصلاح بین اهالی اجتماع است. از ممیزات مرجعیت تشیع در طول تاریخ، از فقهای متقدم تا متاخرین، ملجاء و پناهگاه مظلومین بودن فقیهان بزرگوار شیعه بوده است.

«انى سمعت جدکما رسول اللَّه (ص) یقول: اصلاح ذات البین افضل من عامه الصلاه و الصیام‏. (نهج البلاغه، نامه ۴۷ ).

حضرات مکرم و معظم؛
مستحضرید که در جریان انتخابات سال ۸۸ فی مابین جمعی از دوستان قدیم ،فرزندان ایران اسلامی و خادمان مکتب تشیع علوی، اختلافاتی شکل گرفته است. این اختلافات در عرصه ی سیاست، اجتماع و اقتصاد تاثیرات عدیده ای داشته است. سوای قضاوت درباب اینکه حق با کدام یک از طرفین است، استمرار این اختلاف به صلاح ملک ،ملت و مکتب رحمانی ما نیست، به گونه ای که حصر بزرگواران نجیبی همچون حجه الاسلام و المسلمین مهدی کروبی ،مهندس میرحسین موسوی و سرکار خانم دکتر رهنورد که در حیات مبارک خود، خدمات عدیده ای به ایران اسلامی و ساکنان آن داشته اند،محصول این اختلاف بوده است.
منادیان مکتب الفت و محبت؛
یقین داریم که بر عواقب استمرار این اختلاف، اشراف کامل داشته و وجدان مبارکتان از این مشکل، مکدر است. از طرفی سکوت در مواجهه با این مشکل علاوه بر عواقب ناگوار احتمالی ، خدای ناخواسته، انشقاق و اختلافی اساسی در صف ایرانیان بوجود خواهد آورد ، همچنانکه حل این مشکل علاوه بر کانون توجه قرار دادن سنت حسنه ی مصالحه و اصلاح، انسجام و اتحاد ملت و کاهش شکاف ملت و حاکمیت را درپی خواهد داشت. بی شک ملت شریف ایران ،رفع این منازعه را در ذیل بزرگواری مراجع مکرم تشیع و رهبری معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای ،در راستای عمل به دستورات دین مبین اسلام و پیروی از آموزه های فقه جعفری ارزیابی خواهند کرد.

اجداد مشروطه خواه ما به رهبری مرحوم حاجی علیقلی خان سردار اسعد بختیاری با صراحت دفاع از حاکمیت قانون، آزادی، برابری و مجلس شورای ملی را در پیروی از علمای ثلاث نجف، آیات محمد کاظم خراسانی ،مازندرانی و تهرانی برگزیدند و دراین مسیر جانفشانی ها کردند.

ما به عنوان جمعی از فرزندان سرزمین بختیاری که صلح ، اصلاح و امنیت کشور را در راس همه ی کنش های سیاسی مان، تعریف کرده ، به تاسی از احترامی که اجدادمان برای نهاد مرجعیت تشیع قائل بوده اند، ازشما بزرگواران برای میانجی گری جهت رفع معضل حصر استمداد می طلبیم.

الهم طهر قلوبنا من الغل والحسد والغش .. اللهم طهر قلوبنا من الغل والحسد والغش .. اللهم أصلح بیننا وبین أقاربنا .. اللهم أصلح بیننا وبین أحبابنا .. اللهم اجعل الحیاه زیاده لنا فی کل خیر والموت راحه لنا من کل شر برحمتک یا أرحم الراحمین ..

جمعی از اصلاح طلبان بختیاری؛استان های چهارمحال و بختیاری،خوزستان، اصفهان،لرستان و تهران.
۲۵مرداد ماه ۹۶

برچسب‌ها: ، ، ،