نخست وزیر ایسلند خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی شد

«بیارنی بندیکتسون» نخست وزیر ایسلند روز جمعه در پی فروپاشی ائتلاف احزاب تشکیل دهنده دولت، خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی شد؛ این در حالی است که کمتر از یکسال از آخرین انتخابات ایسلند می‌گذرد.

کناره گیری حزب «آینده روشن» از ائتلاف سه حزبی تشکیل دهنده دولت ایسلند، در نتیجه انتشار گزارش‌هایی در خصوص سوءاستفاده پدر نخست وزیر از موقعیت او برای پاک کردن سابقه جنایی یک مجرم رخ داد.

به گزارش میزان، «بیارنی بندیکتسون» نخست وزیر ایسلند روز جمعه در پی فروپاشی ائتلاف احزاب تشکیل دهنده دولت، خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی شد؛ این در حالی است که کمتر از یکسال از آخرین انتخابات ایسلند می‌گذرد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، کناره گیری حزب «آینده روشن» از ائتلاف سه حزبی تشکیل دهنده دولت ایسلند، در نتیجه انتشار گزارش‌هایی در خصوص سوءاستفاده پدر نخست وزیر از موقعیت او برای پاک کردن سابقه جنایی یک مجرم رخ داد.

بندیکتسون روز جمعه با طرح درخواست برگزاری انتخابات زودهنگام، در این رابطه گفت: وضعیت به گونه‌ای است که نمی‌توان یک کابینه قدرتمند تشکیل داد و این درست همان چیزی است که ایسلند اکنون به آن نیاز دارد.

«سیگموندور گونلاگسون» نخست وزیر سابق ایسلند در اواخر سال گذشته میلادی در پی افشای اسناد پاناما از سمت خود انصراف و دستور به برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی داده بود.

برچسب‌ها: ، ، ،