انتخابات پارلمانی و ریاستی کردستان عراق اول نوامبر برگزار می شود

کمیساریای عالی انتخابات اقلیم کردستان عراق از برگزاری انتخابات ریاستی و پارلمانی این منطقه، در روز اول ماه نوامبر خبر داد.

کمیساریای عالی انتخابات اقلیم کردستان عراق اعلام کرد که انتخابات ریاستی و پارلمانی این منطقه، در روز نخست ماه نوامبر آتی برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از ان‌آر‌تی، کمیساریای عالی انتخابات اقلیم کردستان عراق امروز –سه‌شنبه- از برگزاری انتخابات ریاستی و پارلمانی این منطقه، در روز اول ماه نوامبر خبر داد.

«مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق نیز پیش‌تر از برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست منطقه کردستان در روز نخست ماه نوامبر خبر داده بود.

«هندرین محمد» رئیس کمیساریای عالی انتخابات اقلیم کردستان عراق نیز اعلام کرده است تمامی مقدمات لازم برای برگزاری این انتخابات فراهم شده است.

وی تاکید کرد: «زمان تشکیل ائتلاف‌ها و نام‌نویسی برای شرکت در این انتخابات از امروز آغاز و تا ۱۶ ماه جاری میلادی ادامه خواهد داشت و احزابی که قصد دارند با یکدیگر ائتلاف کنند و تحت لیستی واحد در انتخابات شرکت کنند باید تا تاریخ مذکور، این امر را به کمیساریای عالی انتخابات اقلیم کردستان ابلاغ کنند.»

رئیس‌ کمیساریای عالی انتخابات خاطرنشان کرد که تبلیغات این انتخابات نیز از پانزدهم ماه اکتبر آغاز خواهد شد.

برچسب‌ها: ، ، ،