درخواست بارزانی از پارلمان اقلیم برای تعلیق تمام اختیارات خود

بارزانی در نامه ای که روز شنبه به پارلمان اقلیم ارسال کرد، خواست تا تمام اختیاراتش از روز یکشنبه تا زمان اجرای انتخابات آتی تعلیق شود.

رئیس اقلیم کردستان از پارلمان این اقلیم خواست تا تمام اختیارات او را تعلیق و به مقامات قانونگذاری، اجرایی و قضایی واگذار کند.

به گزارش شبستان به نقل از “الغد پرس”؛ «دلیر ماوتی» رئیس تشکل اتحاد میهنی کردستان در پارلمان اقلیم اعلام کرد : «مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان خواستار تعلیق تمام اختیارات خود از سوی پارلمان شده است.

 

دلیر ماوتی گفت: “بارزانی در نامه ای که روز شنبه به پارلمان اقلیم ارسال کرد، خواست تا تمام اختیاراتش از روز یکشنبه تا زمان اجرای انتخابات آتی تعلیق شود.

 

ماوتی تأکید کرد: پارلمان تمام اختیارات بارزانی، روز یکشنبه تعلیق خواهد شد.

 

این مسئول کرد افزود: “بارزانی همچنین در نامه خود خواسته است تا اختیاراتش به مقامات قانونگذاری، اجرایی و قضایی در اقلیم واگذار شود.”

 

وی افزود: “پارلمان طرح قانونی را برای قرائت این نامه و انتقال اختیارات به مقامات سه گانه در کردستان، در دستور کار دارد.”

 

ماوتی اضاقه کرد: “پارلمان کردستان روز یکشنبه در مورد چگونگی انتقال و توزیع اختیارات رئیس اقلیم به قوای سه گانه رأی گیری خواهد کرد.”

 

رئیس تشکل اتحاد میهنی کردستان در پارلمان اقلیم در پایان از تمام تشکل ها خواست تا در جلسه شرکت داشته باشند و این مناسبت فرصتی برای فعالیت پارلمان باشد و بتواند قوانین را تصویب و تمام مشکلات اقلیم را حل کند.

 

گفتنی است، به دنبال اجرای همه پرسی در اقلیم کردستان عراق ، اختلافات میان احزاب و گروه های کرد بالا گرفت و برخی از این احزاب خواستار استعفای بارزانی از ریاست اقلیم شدند.

 

برچسب‌ها: ، ، ، ،