ابراز بی‌میلی مرکل برای برگزاری انتخابات جدید در آلمان

اگر مرکل نتواند ائتلاف کند، تنها گزینه‌های پیش رو تشکیل دولت اقلیت و یا برگزاری انتخابات خواهد بود.

صدراعظم آلمان به وضوح گفت تمایلی به برگزاری انتخابات جدید در آلمان ندارد. همزمان تلاش سیاستمداران آلمانی برای تشکیل دولت جدید ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، مذاکرات میان بلوک محافظه‌کار آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و دو حزب کوچکتر پیشتر به بن‌بست رسیده بود. شرکای مرکل در دولت در حال کناره گیری(حزب سوسیال‌ دموکرات‌های چپ میانه) پیشتر از مذاکره امتناع کرده بودند اما اکنون می‌گویند این مساله را بررسی می‌کنند.

اگر مرکل نتواند ائتلاف کند، تنها گزینه‌های پیش رو تشکیل دولت اقلیت و یا برگزاری انتخابات خواهد بود. مرکل گرچه توانست در انتخابات پارلمانی ۲۴ سپتامبر حزب اول شود اما از کسب اکثریت باز ماند. او امروز شنبه در یک کنفرانس حزبی گفت: مردم رای دادند و من قطعا تمایلی ندارم که اگر تلاش‌هایمان شکست خورد، دوباره از مردم بخواهیم رای بدهند. تلاش می‌کنم تا در سریعترین زمان ممکن دولت تشکیل دهیم.

او ادامه داد: اروپا به یک آلمان قوی احتیاج دارد، مایلیم تا فورا یک دولت تشکیل شود. ما آماده مذاکره با حزب دموکرات مسیحی هستیم. با این حال هرگونه مذاکره‌ای باید براساس احترام متقابل باشد.

برچسب‌ها: ، ، ،