حمایت حزب حرکت اسلامی کردستان عراق از انتخابات زود هنگام در اقلیم

هنوز برنامه تشکیلات کنونی اقلیم کردستان عراق برای رویارویی با بحران های کنونی و آغاز گفت و گوها با بغداد روشن نیست.

حرکت اسلامی کردستان عراق به رهبری عرفان عبدالعزیز روز جمعه در پی نشست شورای رهبری این حزب با صدور بیانیه ای با تاسف بار خواندن وضعیت کنونی اقلیم کردستان خواهان انتخابات پیش از موعد بجای منحل کردن تشکیلات کنونی کردستان عراق شد.

به گزارش ایرنا، بیانیه حرکت اسلامی کردستان عراق افزود: در مقابل یک تشکیلات ناتوان و بی اراده برای حل مشکلات دو گزینه بیشتر موجود نیست، یا منحل کردن آن و یا برگزاری انتخابات پیش از موعد که از دیدگاه حرکت اسلامی برگزاری انتخابات پیش از موعد بهترین گزینه است.

این بیانیه تاکید کرد که به رغم تلاش های فراوان صورت گرفته اما هنوز برنامه تشکیلات کنونی اقلیم کردستان عراق برای رویارویی با بحران های کنونی و آغاز گفت و گوها با بغداد روشن نیست.

این در حالی است که احزاب دیگر کرد عراقی چون جنبش تغییر و جماعت اسلامی کردستان عراق خواهان منحل کردن تشکیلات کنونی و تشکیل دولت موقت برای آغاز مذاکرات با بغداد و فراهم کردن زمینه انتخاباتی سالم در شمال عراق هستند.

این احزاب معتقدند که مسئولان کنونی منطقه شمال عراق خود بخشی از پروسه شکست خورده همه پرسی هستند که این منطقه را گرفتار بحران های شدید داخلی و خارجی کرد و تا وقتی در قدرت باشند مسائل حل نخواهد شد.

برچسب‌ها: ، ، ،