رئیس جمهور مجارستان انتخابات پارلمانی را برای ماه آوریل اعلام کرد

۱۷ فوریه ( ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۶) تبلیغات انتخاباتی رسما شروع می شود و ۷٫۹ میلیون واجد شرایط رای دادن برای انتخاب ۱۹۹ نماینده جدید مجلس تصمیم می گیرند.

‘یانوش آدر’ رئیس جمهور مجارستان انتخابات پارلمانی در این کشور را برای ماه آوریل امسال ( ۱۹فروردین ۱۳۹۷) اعلام کرد.

به گزارش ایرنا، رسانه های خبری مجارستان ضمن درج خبر تاریخ انتخابات پارلمانی گزارش دادند که ۱۷ فوریه ( ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۶) تبلیغات انتخاباتی رسما شروع می شود و ۷٫۹ میلیون واجد شرایط رای دادن برای انتخاب ۱۹۹ نماینده جدید مجلس تصمیم می گیرند.

بر اساس قوانین انتخاباتی در مجارستان، احزاب و یا ائتلاف حزبی برای شرکت در انتخابات پارلمانی بایستی تا ۵ مارس ( ۱۴ اسفند) حداقل ۵۰۰ امضای شهروندان این کشور را جمع آوری و به مرکز انتخاباتی تحویل دهند.

حزب حاکم مجارستان( حزب فیدس) به رهبری ‘ویکتور اوربان’ نخست وزیر این کشور بنا بر آخرین نظر سنجی انجام شده نسبت به رقیب اصلی خود، حزب اپوزیسیون ملی گرا «جوبیک» پیشی دارد.

مجارستان که عضو اتحادیه اروپا است و در مسیر تردد مهاجران قرار دارد، از سال ۲۰۱۵ مرزهای خود را با صربستان و کرواسی با سیم خاردار حصار کشی کرده و با سیاست اتحادیه اروپا در خصوص سهمیه بندی بین کشورهای عضو این اتحادیه سخت مخالف است.

مجارستان همچنین به طرح اتحادیه اروپا درباره توزیع مجدد ۱۲۰ هزار پناهجو میان ۲۸ کشور عضو اتحادیه به دیوان عدالت اروپا شکایت کرده است.
«ویکتور اوربان» که از سال ۲۰۱۰ در سمت نخست وزیری مجارستان فعالیت دارد از مخالفان سرسخت برنامه های اتحادیه اروپا در باره مهاجران است.

برچسب‌ها: ، ، ،