رهبران اپوزیسیون مصر، انتخابات ریاست‌جمهوری را تحریم کردند/ حمایت حزب سلفی مصر از السیسی

پس از بازداشت «سامی عنان» یکی از نامزد‌های احتمالی احزاب مخالف دولت در انتخابات ریاست‌جمهوری مصر، ۵ چهره سرشناس اپوزیسیون این کشور، انتخابات ماه مارس را تحریم کردند.

پنج چهره سرشناس مخالف دولت مصر، انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور را تحریم کردند. این در حالی است که بزرگترین حزب سلفی مصر از رییس‌جمهوری این کشور در انتخابات پیش‌رو حمایت می‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتد‌پرس، پس از بازداشت «سامی عنان» یکی از نامزد‌های احتمالی احزاب مخالف دولت در انتخابات ریاست‌جمهوری مصر، ۵ چهره سرشناس اپوزیسیون این کشور، انتخابات ماه مارس را تحریم کردند.نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۲ مصر و دو تن از اعضای کمپین انتخابانی سامی عنان، در میان این ۵ چهره سیاسی حضور دارند.

آنها اعلام کردند انتخابات ریاست‌جمهوری ماه مارس، اعتبار خود را از دست داده است. این ۵ نفر از مردم خواستند در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت نکنند.

همچنین خبرگزاری فرانسه گزارش داد، «النور» بزرگترین حزب سلفی مصر امروز-یکشنبه- اعلام کرد در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو از «عبدالفتاح السیسی» رییس‌جمهوری کنونی مصر، حمایت می‌کند.

السیسی که از سال ۲۰۱۴ ریاست دولت مصر را به دست گرفت، در انتخابات مارس ۲۰۱۸ رقیبی مقابل خود نمی‌بیند. تمامی نامزد‌های احتمالی انتخابات ریاست‌جمهوری مصر در اعتراض به سیاست‌های دولت در قبال کاندیدا‌ها و اطرافیانشان، انتخابات را تحریم کرده و یا انصراف دادند.

نامزد‌ها تا فردا-دوشنبه- برای ثبت‌نام زمان دارند.

برچسب‌ها: ، ، ،