لولا داسیلوا محبوب ترین نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری آتی برزیل

لوا داسیلو رئیس جمهوری سابق برزیل چند ماهی است با چالش مواجهه با اتهام فساد ملی و پولشویی روبرو بوده؛ اتهامی که وی معتقد است با اهداف سیاسی و با هدف ممانعت از حضورش در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری میلادی مطرح شده است.

براساس یک نظرسنجی جدید انجام شده در برزیل مشخص شد که لوئیس ایناسیو لولا داسیلو به رغم مواجهه با اتهام فساد مالی همچنان محبوب ترین نامزد احتمالی انتخابات ریاست جمهوری آتی این کشور محسوب می شود.

به گزارش یورونیوز، لوا داسیلو رئیس جمهوری سابق برزیل چند ماهی است با چالش مواجهه با اتهام فساد ملی و پولشویی روبرو بوده؛ اتهامی که وی معتقد است با اهداف سیاسی و با هدف ممانعت از حضورش در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری میلادی مطرح شده است.

در همین حال براساس نتایج نظرسنجی مرکز دیتا فولها که روز گذشته( چهارشنبه) منتشر شده، مشخص شد اگر لولا داسیلوا در این مقطع زمانی برای انتخابات اکتبر نامزد شود، با ۳۴ درصد آراء پیشتاز خواهد بود.

در حالی که لولا داسیلوا هم اکنون با رای دادگاه ممنوع الخروج بود، اعلام کرده از محبوبیت زیادی درمیان مرم برخوردار است.

کارشناسان اعلام کرده اند که ممکن است به دلیل مواجهه لولا داسیلوا با اتهام فساد مالی در روند ثبت نام وی برای انتخابات ریاست جمهوری ممانعت به عمل آورده شود.

به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری سابق برزیل چند روز پیش نیز گفته بود ، اقدامات برای ممانعت از حضور مجدد وی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور فقط باعث افزایش محبوبیتش و قوی تر شدنش می شود.

لولا داسیلوا رسانه ها و مقامات فعلی برزیل را عامل توطئه نابود کردن وی و میراثش در این کشور معرفی کرده است.

برچسب‌ها: ، ، ،